+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Здоров’я ротової порожнини є запорукою здорового організму, а її гігієна є невід’ємною частиною здорового способу життя. Зубна щітка – один з перших помічників у цій справі. Як її обрати? Як визначити якість? Яка щітка підійде саме вам? Зараз дізнаємось!

Основні чинники вибору зубної щітки

Коли шукаєш «саме ту» зубну щітку – очі в магазині розбігаються! Безліч марок, різні види та типи. Обговоримо 2 найважливіші моменти, на які потрібно звертати увагу в першу чергу.

1. Розмір. Головка зубної щітки повинна мати доступ до поверхонь усіх зубів. Зазвичай її ширина становить близько 0,5 см, а довжина – 1 см. Є також інші варіанти – головне обрати те, що підходить саме вам. Зверніть увагу також і на ручку – вона має бути достатньо довгою і зручною – адже саме з її допомогою ви будете діставатись найпотаємніших часточок зубного нальоту.

2. Жорсткість волокна. Якщо шукаєте насадку до електричної зубної щітки чи обираєте звичайну в магазині або аптеці, то вам можуть запропонувати три ступені жорсткості волокна: м’який (soft), середній (medium) та жорсткий (hard). Для більшості найбезпечнішим вибором буде м’який ступінь. Жорсткіші щітки краще видаляють бруд, проте можуть пошкодити емаль, тож зважуйте всі за і проти.

Якщо сумніваєтесь у виборі, скористайтесь порадами свого стоматолога. Спеціаліст знає якісні марки, які були протестовані у спеціальних лабораторіях та мають гарантію якості. До того ж, кому, як не йому знати особливості ваших зубів?

Яка краще – електрична чи звичайна?

Завданням зубної щітки – як електричної, так і звичайної – є видалення зубного нальоту та масаж ясен. Та хоч завдання в них одне, вони дуже різняться між собою. Розгляньмо основні критерії вибору.

1. Ціна. Звичайно, на ринку існує безліч зубних щіток на будь-який гаманець, проте варто розуміти, що якісний електричний пристрій коштує недешево. Крім того, замінювати насадки з такою ж частотою, як і змінювати звичайну щітку. Покупка не з дешевих, проте завдяки їй зменшуються витрати на дантиста.

2. Привабливість особисто для вас. Ви краще почистите зуби, якщо зубна щітка вам підходить. Тут і справді про смаки не сперечаються. Не всім подобаються електричні девайси – звук та вібрація подобається не кожному. Декому це взагалі протипоказано (наприклад, людині, яка хворіє артритом, таке задоволення може навіть нашкодити). Комусь навпаки не до вподоби звичайна – набагато зручніше користуватися електричною. Загалом, якщо ваша зубна щітка вам подобається – ви будете чистити зуби впродовж рекомендованого стоматологами часу – 2 хвилини. Тож зверніть увагу на цей аспект.

3. Ефективність. Звучить неймовірно, але результатом майже 30 досліджень стало визнання того факту, що між електричною і звичайною щітками немає відчутної різниці. І лише один вид електричних щіток показав кращі результати – його щетинки обертаються навколо та рухаються вперед-назад.

4. Безпечне використання. Якщо ви занадто старанно чистите зуби звичайною щіткою, і це навіть призводить до кровотечі, тоді вам у нагоді буде електричний девайс, адже він не такий травматичний і від вас не вимагається використання сили. З іншого боку, існують припущення, що саме електричні щітки можуть сприяти збільшенню бактерій у крові. Для здорової людини це небезпеки не несе, але люди зі слабкою імунною системою можуть постраждати. Також темою багатьох суперечок є мотор в електричній помічниці – він може негативно впливати на серцеву систему. Точних даних поки що немає, ця тема потребує розробки, але варто враховувати цей чинник задля уникнення небажаних проблем.

Обираємо дитячу зубну щітку

Діти – найважливіше в нашому житті, їхнє здоров’я, і зокрема здоров’я їхніх зубів завжди на почесному першому місці. Та вибір такої простої речі в дитячому сегменті – просто неймовірний. Різні оздоблення, від стандартних казок до найновіших мультфільмів, розміри, дизайни ручок… Яку ж зубну щітку обрати?

Існує безліч різноманітних варіантів, як серед звичайних, так і серед електричних приладів. Вони всі неймовірно різні але є 2 аспекти, на які потрібно звертати особливу увагу:

1. Щітка має бути перевіреною і мати ліцензію. Безпека – передусім.

2. Обирайте зубну щітку, яка підходить за розміром вашій дитині, і обов’язково матиме м’який ступінь жорсткості.

Якщо дитина вже досить доросла, залучіть її до вибору зубної щітки. Їй буде цікаво обрати самостійно, чистити зуби стане цікавіше, і в майбутньому проблем з неповагою до гігієни зубів не виникне.

Сподіваємось, наші поради стануть вам у нагоді і ви оберете найкращу зубну щітку, яка підходитиме саме вам. Головне, пам’ятайте: здоров’я зубів ніколи не вийде з моди. Змінюйте світ з посмішкою!

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.