+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Знаємо, як складно дорослим наважитися на візит до ортодонта. Зважаючи на те, що 75% людей в світі має неправильний прикус – перша консультація потягне за собою перелік рішень та витрат. Найважче завжди з вибором. Брекети здаються дискомфортні та неестетичні, елайнери - незрозумілі й дорогі, трейнери – малоефективні. Спробуємо розібратися, чим відрізняються ортодонтичні системи та розвіяти ті упередження, що стали перешкодою здоровій посмішці.

Які бувають капи та чим вони відрізняються

Коли ми шукаємо альтернативу брекетам зазвичай зустрічаємо поняття «капи». І найчастіше ними називають трейнери та елайнери. Перші – дійсно нагадують боксерські капи з професійного спорту. Ними закріплюють одночасно верхній та нижній ряди і змушують м'язи правильно працювати. Звідси і назва. Виготовляють їх із силікону, що є досить універсальним матеріалом. Ви можете придбати будь-який трейнер для зубів, а ортодонт вже підріже його за розміром щелепи. Трейнери вирішують проблеми гіперактивності губ, порушення носового дихання та функції ковтання. Тоді його достатньо носити по 1-4 години вдома і одягати на ніч. Але якщо мова йде про помітні ортодонтичні дефекти, використовують методи складніші. Одним з таких є встановлення елайнерів.

Що таке елайнери та як їх встановлюють

Елайнери – прогресивна система виправлення прикусу і найпопулярніша альтернатива брекетам. Іноді їх також називають капами, проте вони більш ефективні та дорожчі. Самі по собі елайнери нагадують «чохли» для ряду зубів. Виготовляють їх з полікарбоніда методом штампування, термопресування, або 3D-друку.

В загальній схемі процес зміни прикусу виглядає так:

  1. Спочатку ви лікуєте зуби, видаляєте зуби мудрості в разі необхідності, та проводите професійну чистку.
  2. Далі спеціальна програма сканує вашу щелепу та створює цифровий план лікування.
  3. Формується так званий макет «до» і «після» з розрахованим положенням зубів для ідеальної посмішки.
  4. Для кожного зуба, що вимагає корекції створюють по 15-40 окремих елайнерів.
  5. Приблизно кожні два тижні ви замінюєте один за іншим елайнером, поступово вирівнюючи прикус.

Найбільш дієвою альтернативою брекетів елайнери вважаються за рахунок матеріалу та безболісної експлуатації. Вони абсолютно прозорі, тому «чохли» практично непомітні, коли ви посміхаєтеся чи розмовляєте. До дискомфорту на зубах звикаєте швидко. Проте і з ними є перелік незручностей, до котрих доведеться звикати. По-перше, елайнери потрібно знімати під час їжі і одягати назад лише після того, як ви очистили зуби. По-друге, самі елайнери також необхідно чистити щонайменше двічі на день. Ці фактори, а також майже удвоє більший прайс змушують звернути увагу пацієнтів на більш традиційні системи брекетів.

Чому стереотипи про брекети вже не актуальні

Тому що сучасні брекет-системи не такі вже й помітні і сприймаються в суспільстві набагато адекватніше, ніж десять років тому. Наприклад, існують лінгвальні брекети, котрі взагалі встановлюють на внутрішню сторону зубів. Вони менш помітні, ніж капи та не вимагають «зайвих рухів». Навіть індустрія краси бореться зі стереотипами в собі і піддається тиску здорового глузду. Поява дівчинки в брекетах в рекламній компанії Diesel зайвий раз нам нагадує, що кожен з нас - особливий. І якщо здорова рівна посмішка – це цінність, ми повинні поважати і дискомфорт, на котрий підписуємося заради її досягнення. Тож брекети давно не атрибут аутсайдерів з американських серіалів, а цілком раціональний вибір на користь здоров’я та самооцінки.

Тоді який же метод корекції прикусу обрати

Успіх будь-якого методу корекції та лікування залежить лише від одного чинника – персоналізації. Можливо, вам знадобиться лише трейнер і підрівняти сточені зуби. А, можливо, потрібна повноцінна брекет-система чи комплексний підхід. Визначити, котрий же метод найбільш підходить саме вам, слід на прийомі в ортодонта та під час професійних консультацій.

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.