+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Уже давно ніхто не сперечається з приводу важливості догляду за зубами, проте не вщухають дискусії з приводу білизни зубів та здоров’я ротової порожнини. З екранів телевізорів до нас звертаються люди з ідеальними посмішками, та чи насправді білі зуби – ознака здоров’я?

Відбілювання зубів – процедура не з дешевих, та незважаючи на це, одна з найпопулярніших. Багато хто готовий викладати чимало грошей зі свого гаманця за можливість мати білосніжну посмішку. Ті, хто не можуть собі дозволити візит до дантиста, ризикують здоров’ям ротової порожнини та випробовують на собі народні методи. То що ж робити, щоб мати білі зуби? І чи варте відбілювання своїх наслідків?

Найпоширеніші народні методи

1. Полоскання олією. Це давній спосіб гігієни ротової порожнини, метою якого є видалення мікробів із зубів, і відповідно, видалення жовтого нальоту. Найпопулярнішою олією є кокосова – їй надають перевагу через прийнятний смак і безліч корисних властивостей для тіла.

2. Сода. Кухонна сода має природні властивості відбілювання, тому її часто використовують у виробництві зубної пасти. Одне з досліджень показало, що зубні пасти, у складі яких є сода, ефективніші за ті зразки, які виготовляють без неї.

3. Яблучний оцет. Впродовж багатьох століть яблучний оцет вважається якісним дезінфікуючим продуктом. Проте використовувати його щодня не варто, адже це може спричинити пошкодження зубів.

4. Фрукти. Вживання великої кількості фруктів також може допомогти у процесі відбілювання зубів. Але знову ж таки, надмірне споживання кислотних продуктів може призвести до пошкодження зубної емалі та навіть до виразки шлунка.

5. Перекис водню. «Експерти» народних рецептів рекомендують прополоскати рот протягом 10 хвилин, доки не утвориться піна. Тільки уявіть кількість піни від цієї субстанції! Про вплив на корисні бактерії, які живуть в ротовій порожнині, можна лише здогадуватись.

6. Останній, але не за значенням - метод використання активованого вугілля. Досить часто в описі цього способу говорять і про зубочистки, якими треба потім діставати часточки таблетки, яка опинилась у важкодоступних місцях – а це ще один спосіб травмувати ясна.

Зазвичай народні методи досить безпечні, але їх результати сумнівні і недовготривалі. А деякі зі способів не лише не принесуть потрібного результату, а й нашкодять організму.

Якщо народні методи не працюють, які ще є бюджетні методи відбілювання зубів?

1. Зубна паста. Сьогодні існує величезний вибір засобів гігієни ротової порожнини, тож можете обрати свій засіб, який буде відповідати вашим смакам і потребам. Довготривалого ефекту не буде, але при правильному використанні емаль не постраждає.

2. Стрічки для відбілювання зубів. Відносно новий спосіб, який полягає у використанні стрічки зі спеціальним засобом, яку потрібно наносити на зуби і тримати впродовж 15-30 хвилин. Цей метод вважають ефективнішим за зубну пасту, проте важливо дотримуватись курсу і уважно читати склад, щоб переконатись, що у вас немає алергії до певних складових продукту.

А якщо хочеться швидкого і тривалого результату? Ось кілька способів, які можна спробувати у кабінеті стоматолога

1. Хімічний – вплив атомарного кисню на зубну емаль. Досить агресивна процедура, якщо ця речовина потрапить на ясна, це може спричинити серйозний опік. Для уникнення неприємного побічного ефекту, ясна обробляються спеціальним захисним гелем.

2. Лазер. Цей вид відбілювання зубів є ефективнішим та значно безпечнішим, адже прилад діє на кожен зуб окремо.

3. Ультразвук. Найбезпечніший та найм’якший метод, адже під час його використання, зубна емаль нагрівається мінімально.

4. Фотовідбілювання – новинка в стоматології. Гель перекису водню активується за допомогою галогенного світла ламп, і під впливом світла з гелю виділяється кисень, який розщеплює темний пігмент.

Варіантів безліч, вони різні і все залежить лише від вас. Проте варто пам’ятати, що відбілювання зубів негативно впливає на емаль, тому перед експериментами краще проконсультуватись із кваліфікованим спеціалістом, який обере найбезпечніший та найефективніший метод саме для вас.

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.