+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Мало хто з нетерпінням чекає візиту до лікаря, нам некомфортно знаходитись в оточенні невідомих приладів та специфічних запахів. Ще гірше ми почуваємось тоді, коли мова заходить про стоматологів – лікарів, яким ми нічого не в змозі відповісти, доки нам не вилікують зуб.

Так, стоматологи – це ті лікарі, яких бояться майже всі. Що вже казати про дітей, для яких саме слово «дантист» звучить загрозливо. Як же вмовити дитину відвідати спеціаліста? Як налаштувати її на успішне завершення лікування? Ми підготували декілька порад для того, щоб візити до стоматолога стали не страшнішими, аніж зустрічі з друзями.

  1. Починайте з раннього дитинства. Що раніше дитина почне відвідувати стоматолога, тим краще. Якщо дитина з раннього віку звикне до дантиста, то не буде боятися цих візитів, адже розумітиме, що їй хочуть і можуть тут допомогти.
  2. Не панікуйте. Особливо перед першим візитом до лікаря. Не розповідайте дитині все детально – це викликає лише більше запитань. Ваше хвилювання цілком зрозуміле, але дитина не повинна його відчути. Зберігайте гарний настрій і налаштовуйте дитину на позитивний результат.
  3. Стежте за словами. Коли розповідаєте дитині, куди ви збираєтеся йти, уникайте таких слів як «боляче» і «страшно» – не викликайте в дитини негативні асоціації ще до процедури. Довіртесь професіоналам – вони знають, як налаштувати дитину на огляд і як пояснити її відчуття.
  4. Пограйтесь устоматологів зі своєю дитиною перед візитом. Замість ставити маля перед фактом походу до незнайомого лікаря, поясніть їй роботу стоматолога в ігровій формі. Але будьте обережні – вам потрібно заспокоїти, а не налякати. Візьміть дзеркальце та зубну щітку і покажіть, як лікар оглядає зубки, не грайтеся в болюче лікування бормашиною.
  5. Не беріть дитину з собою до стоматолога, коли йдете лікувати зуби. Якщо ви записалися на візит до дантиста, не потрібно брати дитину з собою. Багато батьків припускається цієї помилки, вони вважають, що таким чином дитина бачить процедуру і перестає боятися. Але згадайте себе у кріслі стоматолога – як тут не злякатися?
  6. Будьте готовими до сліз. Сльози – це нормальна реакція дитини на страх і в цьому немає нічого страшного. Стоматологи мають досвід роботи з дітьми, тому ваша малеча в надійних руках. Лікар та його асистент знають, що роблять, тому ваше завдання – дозволити їм виконати свою роботу.
  7. Забудьте про заохочення і шантаж. Не потрібно обіцяти дитині цукерку або нову іграшку, якщо вона не плакатиме у лікаря чи не буде боятися. Ваші обіцянки можуть насторожити дитину: «Що такого страшного в тому кабінеті, що батьки обіцяють виконати все, що я забажаю?» . Це лише призведе до нервування і переживань.
  8. Донесіть до дитини, що візит до стоматолога – це необхідність. Гігієна ротової порожнини – дуже важлива для загального самопочуття, і ваша дитина повинна це розуміти. Не лякайте її лікарями за непослух, не погрожуйте больовими відчуттями в кріслі дантиста. Це не залежить від нашого бажання – ми повинні відвідувати спеціаліста.
  9. Ставтеся відповідально до власного здоров’я і дитина розумітиме, як це важливо. Якщо дитина ніколи не чує від вас про необхідність відвідати лікаря для огляду, якщо ви нерегулярно чистите зуби, вона не зрозуміє, чому її змушують це робити. Показуйте приклад, не бійтеся розповідати про необхідність відвідати лікаря і про результат її роботи.

Незважаючи на всі поради, ви маєте розуміти, що налаштувати в першу чергу потрібно себе. Якщо дитина не відчуває хвилювання батьків, то спокійно покаже зубки лікарю і матиме здорову посмішку. Приємних вам візитів!

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.