+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Буває, що батьки ігнорують проблеми з молочними зубами керуючись думкою, що на їх місці все одно виростуть нові. Так в кабінети стоматологів потрапляють дітки з напівзруйнованими молочними зубами та вже пошкодженими постійними. Тому не буде зайвою спроба зібрати та розвіяти декілька міфів, котрі заважають нам ретельно доліковувати молочні зуби.

МІФ 1. Молочні зуби лікувати не потрібно

Потрібно. І настільки ж ретельно, як і дорослим пацієнтам. Молочні зуби не є «чорновими», вони життєво необхідні для розвитку та формування щелепи. Крім того, інфекція з молочного зуба може перейти в постійний, котрий вже знаходиться під ним. І навіть такий, здавалося б, поширений карієс може зашкодити йому ще до повноцінного прорізання. Тож окрім неприємних відчуттів та надмірної чутливості зуба, дітям загрожують майбутні проблеми з постійними зубами: плями, дисплазія емалі тощо.

МІФ 2. Навіщо лікувати, якщо можна видалити

Якщо видалити молочний зуб надто рано, сусідні зуби порушаться та займуть порожнє місце. А оскільки під кожним молочним зубом розташований зачаток постійного, йому просто нікуди буде проростати. Він створить так званий акулячий ряд, посунувшись вище або нижче зубної дуги. Як наслідок, в дитини неправильно сформується прикус.

МІФ 3. Дітям не потрібні протези і коронки

Відмова від дитячих протезів також загрожує зміщенню постійних зубів. Якщо дитина втратила молочний зуб внаслідок травми, або його все ж довелося видалити - стоматолог виготовляє знімну пластинку з одним або декількома штучними зубами. Вона зберігає місце для постійних зубів, а також повноцінно відновлює жувальну функцію. А спеціальні коронки для молочних зубів збирають їх в разі напівзруйнованого стану, і запобігають розвитку хвороботворного процесу.

МІФ 4. Брекети можна поставити на молочні зуби

Ні, брекет-системи встановлюють лише на постійні зуби і суворо після того, як повністю сформуються їхні корені. Тобто не раніше, ніж з 12-14 років. І навіть перед тим як обрати брекети підлітку, ортодонт завжди перевіряє стан коренів по рентгенівському знімку. Адже, встановивши їх із поспіхом, ви можете сповільнити формування коренів постійних зубів. Для корекції ж молочного прикусу застосовують інші ортодонтичні апарати: пластинки, силіконові трейнери, нічні функціональні апарати. Лікар підбирає їх для дитини в тому випадку, якщо виникає необхідність стимулювати зростання щелепи.

МІФ 5. Пульпіт ніколи не виникає у дітей

Насправді всі хвороботворні процеси в дитячих зубах розвиваються значно швидше, ніж у дорослих. Якщо вчасно не почати лікування карієсу у дитини, пульпіт стрімко переходить у пародонтит. Після чого запалення розповсюджується на навколишні тканини, в тому числі й кісткову. Також слід пам'ятати, що у дітей пульпова камера значно більша, як і нервово-судинний пучок в порівнянні з твердими тканинами, тому навіть невелика дірочка може виявитися близькою до нерву та викликати больові відчуття.

МІФ 6. Сріблення позбавить від пляшкового карієсу

Срібло молочних зубів дійсно має бактерицидну дію. Коли лікар просочує зуб сульфатом срібла, він посилює опірність його тканин до бактерій. Однак процедура допоможе лише при поверхневому карієсі, який знаходиться в межах емалі. Коли карієс вже дібрався до дентину, іони срібла не зможуть досягти захворювання на такій глибині і вам знадобляться інші методи лікування.

МІФ 7. Профілактику можна пропустити, якщо нічого не болить

Подібне упередження універсальне і стосується як дорослих, так і маленьких піцієнтів. Що стосується дітей, на практиці каріозні зуби спочатку ніяк себе не проявляють. Карієс може з’явитися в важкодоступних зубних поглибленнях. А враховуючи, що емаль зуба є стійкою, твердою і мінералізованою, бактерії повільно створюють ній невеликий отвір. Проте згодом, діставшись всередині до м'якого і багатого органічними речовинами дентину, вони швидко його знищують та добираються до нерва. Тож зовні цілком здорового зуба може утворитися велика порожнина. Уникнути подібних наслідків можливо лише завдяки профілактичним візитам, фторуванню зубів та професійній чистці.

Загалом, піклуватися про здоров’я зубів дитини варто ще навіть до появи молочних зубів, з періоду вагітності. Необхідно слідкувати за раціоном, рівнем кальцію та фтору і вже з появою перших зубів очищати зуби силіконовою щіткою на пальці і двічі на рік возити до стоматолога.

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.