+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Вініри та інші методи художньої реставрації

Художня реставрація зубів дещо схожа на косметичний ремонт. Не варто її плутати з протезуванням та встановлення імплантів, коли необхідно відновити зуб аж до втраченого кореня. В першу чергу, вона розв’язує проблеми зовнішнього вигляду та прикусу. Виправити відколи на передніх зубах, діастеми, пошкоджені і нерівні зуби та їх нездоровий колір – той результат, котрого варто очікувати від встановлення вінірів чи нанесення аналогів емалі.

Прямий та непрямий методи художньої реставрації: в чому різниця

Прямий метод, або ж композитна реставрація, полягає в обточуванні зубної поверхні та нанесенні пломбувального матеріалу, а іноді й відбілюванні зубів. Непрямий метод складніший і передбачає зняття зліпку та виготовлення фрагменту зуба в лабораторії. До їх числа відносять мікропротезування та встановлення вінірів. Насправді, подібний розподіл досить умовний і використовується для зручності пацієнта, оскільки ті ж самі вініри можуть бути виготовлені з аналога емалі. Різниця лише в складності самого процесу реставрації та кількості дефектних зубів. Тому детальніше розглянемо лише непрямий метод.

Що таке вініри та як їх встановлюють

Вініри – це пластинки товщиною максимум в 0,5 міліметрів, котрі стоматолог накладає на зовнішню поверхню передніх та бокових зубів для корекції їх форми та вигляду. Зазвичай, процес встановлення триває 7-10 днів. Спочатку стоматолог досліджує стан зубів та лікує їх в разі необхідності. Потім робить зліпок вашої щелепи та підбирає індивідуальний колір. Загалом, процес безболісний, персоналізований і вважається найбільш надійним та естетичним методом позбавитися дефектів та посміхатися впевнено і щиро.

Етапи встановлення вінірів

  1. Підготовчий. Він охоплює професійну ультразвукову чистку, видалення зубного каменю та лікування всіх зубів.
  2. Препарування. Після чистки стоматолог обточує поверхність зубної емалі. Для чутливих зубів використовують анестезію. Тривалість процедури, власне, залежить від кількості дефектних зубів.
  3. Зняття зліпку. Всі стоматологічні вініри створюють індивідуально, тому потрібен чіткий знімок щелепи з відбитком кожного зуба.
  4. Створення вінірів. Встановлення вінірів частково лабораторний метод. Самі пластинки створює зубний технік з допомогою спеціального обладнання, що сканує зліпок та створює 3D-модель. Після чого пацієнт зі стоматологом обирають матеріал та колір вінірів.
  5. Встановлення вінірів. Завершальний процес полягає у фіксації та встановлення керамічних або фарфорових пластинок.

Доглядати за стоматологічними вінірами не складно. Очищати їх потрібно ретельно, м’якою щіткою та пастою без абразивних часточок. В декотрих випадках, варто також корегувати раціон та обмежити споживання кислих продуктів, горішків, продуктів з фарбниками тощо.

Кераміка чи пломба: що обрати?

Кераміка більш стійкий до стирання та зміни кольору матеріал. Композитний, пломбувальний матеріал пористий, тому потребує регулярного полірування раз чи більше на рік. Проте, нанесення аналога емалі не вимагає настільки ретельного обточування чи нарощування зуба як вініри, а отже прямий метод реставрації менш болісний та завжди дешевший. Ще однією його перевагою є можливість контролювати колір кожного зуба і відбілювати їх доти, доки весь зубний ряд не стане однаковим. Тоді як колір вініра ви побачите лише після його виготовлення.

Проте скільки б порівняльних статей ви не прочитали, визначитися з методом реставрації зможете лише після ретельного огляду стану зубів стоматологом. Тож не відкладайте візит, якщо білосніжна естетична посмішка досі тільки у ваших мріях.

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.