+38 (095) 174-97-24 Перейти в Viber Перейти в Telegram

Ви знаєте, що зберегти здоров’я зубів можливо лише комплексно, і навіть якість вашого сну впливає на їх стан. Проте, в першу чергу, наша посмішка залежить від гігієни, кількості профілактичних візитів до стоматолога та того, що ми їмо. Оскільки останній пункт передбачає безліч спокус та виправдань, розповідаємо, чому раціон необхідно контролювати і які продукти бажано із нього виключити.

Які продукти руйнують емаль та розмножують бактерії

Цукор

Ми насичуємо їжею не лише наш організм, а й бактерії, які в ньому живуть. Тому раціон необхідно складати таким чином, щоб їм дісталося менше. Наприклад, бактерії в ротовій порожнині, для розмноження та зростання, найбільше полюбляють цукор. Чим більше солодкого та крохмалю ми споживаємо, тим швидше утворюється зубний наліт. Особливо шкідливий рафінований цукор, котрий містять шоколад, кондитерські вироби, солодкі жуйки та напої. До того ж, солодкі харчові продукти зазвичай м’які і не забезпечують зуби достатнім жувальним навантаженням, що може призвести до старіння зубів в дорослих та порушити формування щелепи в дітей. Тож, коли вам наступного разу захочеться еклера, або цукерки – спробуйте замінити їх сухофруктами, цукор в яких не рафінований.

Продукти з кислотою

Кислота для зубів небезпечна тим, що руйнує емаль. Так, кислота рН 2,5-3,0 в газованих напоях фактично роз’їдає її і призводить до некаріозного руйнування поверхні зуба. Подібні, проте менш виражені наслідки спричиняють кислі фруктові соки та цитрусові. Тому стоматологи радять полоскати рот одразу після того, як з’їли апельсин чи жменю вишень. Та якщо вам вже захотілося кольорового лимонаду чи солодкої газованої води – пийте через соломинку. Тоді ви хоча б зменшите контакт зубів зі шкідливою рідиною.

Інші шкідливі фактори

Небезпечним для здоров’я зубів є також різкий перепад температур. Від гарячої кави з морозивом, гарячих страв з прохолодними напоями та інших температурних комбінацій на емалі утворюються мікротріщини, через які бактерії потрапляють до більш м’яких тканин зуба та руйнують його зсередини. А кофеїн, тютюн та алкоголь сприяють прискореному виведенню кальцію із організму. Паління цигарок також зменшує виділення слини, яка необхідна нам для органічного очищення ротової порожнини, а ще розвиває утворення зубного каменю та призводить до хронічного запалення ясен.

Які продукти корисні для здоров я зубів

Нам потрібні фтор та кальцій, на них і зосередимося. Кальцієм насичені риба, горіхи та мигдаль, сухофрукти, квасоля, зелень та зелені овочі. Зелень, зокрема кріп, до того ж володіє ще й антибактеріальними властивостями та освіжає подих. Найвідоміше джерело кальцію - це, звісно, молочні продукти. Тверді сорти сирів також багаті казеїном та фосфатами і відновлюють зубну емаль. Серед джерел фтору можна виділити відварну картоплю, морську рибу, гречку, хліб з борошна твердого помелу та зелений салат.

Вітаміни

Окрім того, в раціоні для здорових зубів повинно бути достатньо заліза та вітаміну В12. Коли в організмі його не вистачає, шар слизової оболонки стає тоншим і ми ризикуємо отримати виразки та запалення язика. Найбільше заліза та вітаміну В12 в м’ясі. Вітамін С також потрібен нашій ротовій порожнині, щоб уникнути кровотечі ясен (цинги) та випадіння зубів. Та і загалом вживання лимонів і яблук стимулює обмінні процеси. Для підтримки здорової посмішки і всієї імунної системи загалом вам знадобиться вітамін А, котрого багато в помаранчевих овочах. А вітамін Е в рослинній олії, яйцях, і морепродуктах є відомим антиоксидантом, що протидіє всім запаленням. Багато його також в горішках, жування котрих корисне своїм навантаженням, стимулює нормальне кровопостачання та підтримує здоров’я ясен і тонус м’язів.

Як бачимо, чи не кожен мінерал та вітамін впливає і на стан наших зубів. Тому годуйте, в першу чергу, себе, а не бактерії і позбавляйтеся тих шкідливих звичок, що приводять нас в кабінети стоматолога частіше, ніж двічі на рік.

Турбота про кожного пацієнта в клініці Доктор Левицький

Клініка гарантує якісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

 

Дорогі відвідувачі, якщо ви помітили помилку чи неточність, допоможіть нам її виправити. Виділіть фрагмент тексту з помилкою і натисніть одночасно клавіші «Ctrl» і «Enter». Ми дізнаємося про неточність і якомога швидше виправимо.